Dzīvojamie moduļi

Mazizmēra moduļu ēkas kā celtniecības virziens Latvijā sācies samērā nesen, tomēr šī modernā tehnoloģija pamazām iegūst popularitāti. Māju pamatideja ir maksimāli vienkāršot iespējas tikt pie nelielas, glītas ēkas, pat neuzsākot būvniecību. Ne katrs var atļauties uzcelt pamatīgu ģimenes māju pēc individuāla projekta, tādai būvniecībai vajag daudz laika un arī izmaksu ziņā ne vienmēr tas ir pieņemams risinājums. Turpretī moduļu mājas var uzcelt ļoti ātri, jebkurā vietā un jebkuros laikapstākļos, turklāt par pieņemamu cenu. 

Ārzemēs moduļu ēkas tiek būvētas lielu būvniecības objektu celtnieku izmitināšanai blakus būvlaukumam, tās izmanto ofisu

un administratīvo ēku vajadzībām, noliktavu un mobilo slimnīcu izveidei, kā arī daudzām citām funkcijām.

Moduļu mājas var uzcelt ļoti ātri, tāpēc ka moduļus izgatavo rūpnīcā. Būvlaukumā atliek tikai konstrukciju samontēt, pievilkt nepieciešamās komunikācijas - elektrību, ūdeni, kanalizāciju - un māja gatava. Zemes darbi ir minimāli, dažos gadījumos tie vispār nav nepieciešami.

Pamatu izveidošana (ja vispār tādi ir vajadzīgi) aizņem maz laika, maz materiālu un darba. Pamati nav nepieciešami, ja gruntsgabalā ir līdzena un cieta pamatne. Moduļi sastāv no
koka karkasa ar metāla rāmi, kas nodrošina izturību un iespēju pārvadāt. Moduļu ēkai tiek piemeklēts funkcijai atbilstošs telpas plānojums, logu, durvju un starpsienu izvietojums. Māja tiek komplektēta ar stikla pakešu logiem, durvīm, kas atkarībā no vajadzības tiek siltinātas. Katrs bloka konteiners ir aprīkots ar montāžas kronšteiniem, kas savieno to ar moduļa karkasu.

Šādu ēku celtniecība ir iespējama jebkurā vietā un jebkuros laikapstākļos. Moduļi uz būvniecības vietu tiek piegādāti maksimālā gatavībā. Būvlaukumā iepriekš tiek sagatavoti pamati - kādi, tas atkarīgs no grunts vietā, kur ēku paredzēts novietot, mājas izmēriem. Pasūtītājs var izvēlēties montēt moduļus pats vai uzticēt šo darbu profesionāļiem, kas šos moduļus izgatavojuši.
Pēc moduļu tehnoloģijas veidotās ēkas ir izstrādātas, ņemot vērā iespējamo ekspluatāciju dažādās klimatiskajās zonās un plašā temperatūru diapazonā (no -30 līdz +40C).


Priekšrocības, kuru dēļ vērts izvēlēties moduļēku:

✔ Samērā zemas izmaksas.
✔ Izmantojamas gan kā kapitālas, gan pagaidu būves.
✔ Gatavas ekspluatācijai uzreiz pēc uzstādīšanas.
✔ Var uzstādīt uz gataviem pamatiem vai tieši uz sablīvētas grunts, arī uz reljefainas virsmas.
✔ Viegli demontējamas un transportējamas.
✔ Augsta ugunsizturība
✔ Nav vajadzīga papildu apdare, jo modulis ir pilnīgā gatavībā.
✔ Iespēja palielināt dzīvojamo platību, pievienojot klāt papildu moduļus (arī pēc vairākiem gadiem).
✔ Īss būvniecības laiks.
✔ Celtniecība var notikt jebkurā gadalaikā, neatkarīgi no laikapstākļiem.

Sazinieties ar mums
Dzīvojamie māju moduļi - Atehs SIA

Samērā zemas 
izmaksas

Dzīvojamie māju moduļi - Atehs SIA

Viegli demontējamas 
un transportējamas

Dzīvojamie māju moduļi - Atehs SIA

Īss būvniecības
laiks

Dzīvojamie māju moduļi - Atehs SIA

Celtniecība var notikt jebkurā gadalaikā

Dzīvojamie māju moduļi - Atehs SIA

Gatavas ekspluatācijai uzreiz pēc uzstādīšanas

Dzīvojamie māju moduļi - Atehs SIA

Iespēja palielināt dzīvojamo platību

Dzīvojamie māju moduļi - Atehs SIA

Iespēja palielināt dzīvojamo platību

Dzīvojamie māju moduļi - Atehs SIA

Augsta
Ugunsizturība